United Chemi-Con KHC101E105M43N0T00
KHC101E105M43N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC101E105M43N0T00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 100V Y5U 1812
Datasheet Download
KHC101E105M43N0T00.pdf
Availability of KHC101E105M43N0T00
QUANTITY
KHC101E105M43N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC101E105M43N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC101E105M43N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC101E105M43N0T00
Related LinksKHC101E10, KHC101E105M43N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC101E105M43N0T00 Details Description
Related parts for KHC101E105M43N0T00
JUMPER-H1506TR/A2015B/H1504TR 8" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 5P-17POS OPEN FRM datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN PROJECTOR LAMP TERM BENT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN BOX datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 15MM datasheet.pdf
OSC MEMS 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf