United Chemi-Con KHC201E155M76R0T00
KHC201E155M76R0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC201E155M76R0T00
Brief Description
CAP CER 1.5UF 200V Y5U 3025
Datasheet Download
KHC201E155M76R0T00.pdf
Availability of KHC201E155M76R0T00
QUANTITY
KHC201E155M76R0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC201E155M76R0T00
Internal Part NumberEIS-KHC201E155M76R0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case3025 (7563 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC201E155M76R0T00
Related LinksKHC201E15, KHC201E155M76R0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC201E155M76R0T00 Details Description
Related parts for KHC201E155M76R0T00
CONN CIC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN HEADR 4POS DL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 4MM PNP NO datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 36POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf