United Chemi-Con KHC250E225M31N0T00
KHC250E225M31N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC250E225M31N0T00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V Y5U 1206
Datasheet Download
KHC250E225M31N0T00.pdf
Availability of KHC250E225M31N0T00
QUANTITY
KHC250E225M31N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC250E225M31N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC250E225M31N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC250E225M31N0T00
Related LinksKHC250E22, KHC250E225M31N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC250E225M31N0T00 Details Description
Related parts for KHC250E225M31N0T00
IC MPU LV 2.20V 100MS SOT143-4 datasheet.pdf