United Chemi-Con KHC500E335Z43N0T00
KHC500E335Z43N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KHC500E335Z43N0T00
Brief Description
CAP CER 3.3UF 50V Y5U 1812
Datasheet Download
KHC500E335Z43N0T00.pdf
Availability of KHC500E335Z43N0T00
QUANTITY
KHC500E335Z43N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHC500E335Z43N0T00
Internal Part NumberEIS-KHC500E335Z43N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHC500E335Z43N0T00
Related LinksKHC500E33, KHC500E335Z43N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHC500E335Z43N0T00 Details Description
Related parts for KHC500E335Z43N0T00
RES SMD 29.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
IC LINEFEED INTRFC SI321X 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 850MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
BCL DIE E2 (190475510) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf