United Chemi-Con KHD250E107M80A0B00
KHD250E107M80A0B00 picture photo
Mfg. Part Number
KHD250E107M80A0B00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100UF 25V Y5U RADIAL
Datasheet Download
KHD250E107M80A0B00.pdf
Availability of KHD250E107M80A0B00
QUANTITY
KHD250E107M80A0B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHD250E107M80A0B00
Internal Part NumberEIS-KHD250E107M80A0B00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Reliability Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHD
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.531" L x 0.217" W (13.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHD250E107M80A0B00
Related LinksKHD250E10, KHD250E107M80A0B00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHD250E107M80A0B00 Details Description
Related parts for KHD250E107M80A0B00
CONN SOCKET COAX CABLE 179, 187 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 65MSPS 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STER 192KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7A datasheet.pdf