United Chemi-Con KHP500E226M555AT00
KHP500E226M555AT00 picture photo
Mfg. Part Number
KHP500E226M555AT00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 50V Y5U 2220
Datasheet Download
KHP500E226M555AT00.pdf
Availability of KHP500E226M555AT00
QUANTITY
KHP500E226M555AT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHP500E226M555AT00
Internal Part NumberEIS-KHP500E226M555AT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.236" Dia x 0.197" H (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.220" (5.60mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHP500E226M555AT00
Related LinksKHP500E22, KHP500E226M555AT00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHP500E226M555AT00 Details Description
Related parts for KHP500E226M555AT00
CONN RECEPT W/DETENT 6POS .062 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 16A TO220AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1FO+18LV SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
XFMR GATE-DR 3CT:4CT SMT T&R datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf