United Chemi-Con KHP500E226M555AT00
KHP500E226M555AT00 picture photo
Mfg. Part Number
KHP500E226M555AT00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 50V Y5U 2220
Datasheet Download
KHP500E226M555AT00.pdf
Availability of KHP500E226M555AT00
QUANTITY
KHP500E226M555AT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KHP500E226M555AT00
Internal Part NumberEIS-KHP500E226M555AT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTHP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.236" Dia x 0.197" H (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.220" (5.60mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KHP500E226M555AT00
Related LinksKHP500E22, KHP500E226M555AT00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KHP500E226M555AT00 Details Description
Related parts for KHP500E226M555AT00
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/2" datasheet.pdf
IC HEX INVERTER/SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DEV TOOL PC INTERFACE CARD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM 16POS PCB datasheet.pdf