ITT Cannon, LLC KJA0T21W11SNL
KJA0T21W11SNL picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T21W11SNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 11POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
KJA0T21W11SNL.pdf
Availability of KJA0T21W11SNL
QUANTITY
KJA0T21W11SNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T21W11SNL
Internal Part NumberEIS-KJA0T21W11SNL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T21W11SNL
Related LinksKJA0T2, KJA0T21W11SNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T21W11SNL Details Description
Related parts for KJA0T21W11SNL
IC MOTOR DRIVER PAR 28PLCC datasheet.pdf
IC MIFARE HS READER 32SO datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
ADAPTER F/M TNC/SMA 18GHZ datasheet.pdf