ITT Cannon, LLC KJA6T23F55SN
KJA6T23F55SN picture photo
Mfg. Part Number
KJA6T23F55SN
Brief Description
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKT
Datasheet Download
KJA6T23F55SN.pdf
Availability of KJA6T23F55SN
QUANTITY
KJA6T23F55SN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA6T23F55SN
Internal Part NumberEIS-KJA6T23F55SN
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions55
Shell Size - Insert23-55
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA6T23F55SN
Related LinksKJA6T2, KJA6T23F55SN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA6T23F55SN Details Description
Related parts for KJA6T23F55SN
TRANS NPN 25V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD DEV VIRTEXEE PQ240 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7S 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES SMD 12.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf