ITT Cannon, LLC KJA6T25F19SN
KJA6T25F19SN picture photo
Mfg. Part Number
KJA6T25F19SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKT
Datasheet Download
KJA6T25F19SN.pdf
Availability of KJA6T25F19SN
QUANTITY
KJA6T25F19SN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA6T25F19SN
Internal Part NumberEIS-KJA6T25F19SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA6T25F19SN
Related LinksKJA6T2, KJA6T25F19SN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA6T25F19SN Details Description
Related parts for KJA6T25F19SN
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
PTC RESETBL 60V/600V .160A RAD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf