ITT Cannon, LLC KJA6T25F24PA
KJA6T25F24PA picture photo
Mfg. Part Number
KJA6T25F24PA
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PIN
Datasheet Download
KJA6T25F24PA.pdf
Availability of KJA6T25F24PA
QUANTITY
KJA6T25F24PA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA6T25F24PA
Internal Part NumberEIS-KJA6T25F24PA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA6T25F24PA
Related LinksKJA6T2, KJA6T25F24PA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA6T25F24PA Details Description
Related parts for KJA6T25F24PA
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX19X12 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 17MM BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 330K OHM 14SOIC datasheet.pdf