ITT Cannon, LLC KJB0T15F19SBL
KJB0T15F19SBL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T15F19SBL
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS
Datasheet Download
KJB0T15F19SBL.pdf
Availability of KJB0T15F19SBL
QUANTITY
KJB0T15F19SBL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T15F19SBL
Internal Part NumberEIS-KJB0T15F19SBL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T15F19SBL
Related LinksKJB0T1, KJB0T15F19SBL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T15F19SBL Details Description
Related parts for KJB0T15F19SBL
IC XLATER TTLPECL/PECLTTL 8SOIC datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .328" .165"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 2V 500MW 0805 datasheet.pdf
OSC VCSO 693.483MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf