ITT Cannon, LLC KJB0T15W18BN
KJB0T15W18BN picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T15W18BN
Brief Description
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T15W18BN.pdf
Availability of KJB0T15W18BN
QUANTITY
KJB0T15W18BN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T15W18BN
Internal Part NumberEIS-KJB0T15W18BN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions18
Shell Size - Insert15-18
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T15W18BN
Related LinksKJB0T1, KJB0T15W18BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T15W18BN Details Description
Related parts for KJB0T15W18BN
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SC706 datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SSR 400V 6-SMD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 900 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 644MA 500 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf