ITT Cannon, LLC KJB0T21W41AC
KJB0T21W41AC picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T21W41AC
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T21W41AC.pdf
Availability of KJB0T21W41AC
QUANTITY
KJB0T21W41AC Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T21W41AC
Internal Part NumberEIS-KJB0T21W41AC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T21W41AC
Related LinksKJB0T2, KJB0T21W41AC Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T21W41AC Details Description
Related parts for KJB0T21W41AC
JUMPER-H1502TR/A3049Y/H1502TR 6" datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER CAN 8B 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 80MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 8.3V-14V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf