ITT Cannon, LLC KJB0T21W41AD
KJB0T21W41AD picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T21W41AD
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T21W41AD.pdf
Availability of KJB0T21W41AD
QUANTITY
KJB0T21W41AD Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T21W41AD
Internal Part NumberEIS-KJB0T21W41AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T21W41AD
Related LinksKJB0T2, KJB0T21W41AD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T21W41AD Details Description
Related parts for KJB0T21W41AD
IDU 1.5N datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf