ITT Cannon, LLC KJB0T23F21SEL
KJB0T23F21SEL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23F21SEL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T23F21SEL.pdf
Availability of KJB0T23F21SEL
QUANTITY
KJB0T23F21SEL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23F21SEL
Internal Part NumberEIS-KJB0T23F21SEL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23F21SEL
Related LinksKJB0T2, KJB0T23F21SEL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23F21SEL Details Description
Related parts for KJB0T23F21SEL
IC DRIVER LOW IMPEDANCE 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 150MW 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
VF-762508-2.5-X datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf