ITT Cannon, LLC KJB0T23F55PBL
KJB0T23F55PBL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23F55PBL
Brief Description
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T23F55PBL.pdf
Availability of KJB0T23F55PBL
QUANTITY
KJB0T23F55PBL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23F55PBL
Internal Part NumberEIS-KJB0T23F55PBL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions55
Shell Size - Insert23-55
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23F55PBL
Related LinksKJB0T2, KJB0T23F55PBL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23F55PBL Details Description
Related parts for KJB0T23F55PBL
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf