ITT Cannon, LLC KJB0T23W21SDL
KJB0T23W21SDL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23W21SDL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T23W21SDL.pdf
Availability of KJB0T23W21SDL
QUANTITY
KJB0T23W21SDL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23W21SDL
Internal Part NumberEIS-KJB0T23W21SDL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23W21SDL
Related LinksKJB0T2, KJB0T23W21SDL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23W21SDL Details Description
Related parts for KJB0T23W21SDL
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1500TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 2700 OHM 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1KW 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf
10 MODII HDR DRST SHRD .100CL, S datasheet.pdf
HEIGHT ADJUST WASHER datasheet.pdf
120UF 450V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf