ITT Cannon, LLC KJB0T23W21SEL
KJB0T23W21SEL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T23W21SEL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T23W21SEL.pdf
Availability of KJB0T23W21SEL
QUANTITY
KJB0T23W21SEL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T23W21SEL
Internal Part NumberEIS-KJB0T23W21SEL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T23W21SEL
Related LinksKJB0T2, KJB0T23W21SEL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T23W21SEL Details Description
Related parts for KJB0T23W21SEL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
ROUND SPACER M2 NYLON 5/16" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
LED ASSY 0.480" 3MM YLW DIFF 2LD datasheet.pdf