ITT Cannon, LLC KJB0T25F61SDL
KJB0T25F61SDL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T25F61SDL
Brief Description
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
KJB0T25F61SDL.pdf
Availability of KJB0T25F61SDL
QUANTITY
KJB0T25F61SDL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T25F61SDL
Internal Part NumberEIS-KJB0T25F61SDL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert25-61
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T25F61SDL
Related LinksKJB0T2, KJB0T25F61SDL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T25F61SDL Details Description
Related parts for KJB0T25F61SDL
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 420MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
MICRO 37POS PIN 8" YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 68MA 30 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf