ITT Cannon, LLC KJB6T13W35BA
KJB6T13W35BA picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T13W35BA
Brief Description
CONN HSG PLUG 22POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T13W35BA.pdf
Availability of KJB6T13W35BA
QUANTITY
KJB6T13W35BA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T13W35BA
Internal Part NumberEIS-KJB6T13W35BA
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T13W35BA
Related LinksKJB6T1, KJB6T13W35BA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T13W35BA Details Description
Related parts for KJB6T13W35BA
CAP TANT 47UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
LIGHT PIPE RA SMD datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
HDM 5SAPR176 G datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf