ITT Cannon, LLC KJB6T15F19AD
KJB6T15F19AD picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15F19AD
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJB6T15F19AD.pdf
Availability of KJB6T15F19AD
QUANTITY
KJB6T15F19AD Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15F19AD
Internal Part NumberEIS-KJB6T15F19AD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15F19AD
Related LinksKJB6T1, KJB6T15F19AD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15F19AD Details Description
Related parts for KJB6T15F19AD
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
KIT COMPACT FLASH 50 POS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GR SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM T/H datasheet.pdf