ITT Cannon, LLC KJB6T15J19BN
KJB6T15J19BN picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15J19BN
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T15J19BN.pdf
Availability of KJB6T15J19BN
QUANTITY
KJB6T15J19BN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15J19BN
Internal Part NumberEIS-KJB6T15J19BN
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishComposite, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15J19BN
Related LinksKJB6T1, KJB6T15J19BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15J19BN Details Description
Related parts for KJB6T15J19BN
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 0.24 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO COM-I/Q MOD 1GHZ datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.75A 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 9.1A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf