ITT Cannon, LLC KJB6T17W26BE
KJB6T17W26BE picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T17W26BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 26POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T17W26BE.pdf
Availability of KJB6T17W26BE
QUANTITY
KJB6T17W26BE Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T17W26BE
Internal Part NumberEIS-KJB6T17W26BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T17W26BE
Related LinksKJB6T1, KJB6T17W26BE Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T17W26BE Details Description
Related parts for KJB6T17W26BE
IC DGTL POT 6CH 256POS 24-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ 16SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 50K OHM 8VDFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 12V 8A datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-20 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 2" datasheet.pdf
2200UF 35V 18X18X21 MM 105C 7000 datasheet.pdf