ITT Cannon, LLC KJB6T23W21BE
KJB6T23W21BE picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23W21BE
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T23W21BE.pdf
Availability of KJB6T23W21BE
QUANTITY
KJB6T23W21BE Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23W21BE
Internal Part NumberEIS-KJB6T23W21BE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23W21BE
Related LinksKJB6T2, KJB6T23W21BE Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23W21BE Details Description
Related parts for KJB6T23W21BE
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 21POS GOLD PCB datasheet.pdf
RES 10 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 125V 180 OHM 120C datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE DMS59 MALE-2 DVI_D MALE 2M datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 55MM datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf