ITT Cannon, LLC KJB6T23W21PDL
KJB6T23W21PDL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23W21PDL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJB6T23W21PDL.pdf
Availability of KJB6T23W21PDL
QUANTITY
KJB6T23W21PDL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23W21PDL
Internal Part NumberEIS-KJB6T23W21PDL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23W21PDL
Related LinksKJB6T2, KJB6T23W21PDL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23W21PDL Details Description
Related parts for KJB6T23W21PDL
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP 500F 16V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 25POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf