ITT Cannon, LLC KJB7T15W35SNL
KJB7T15W35SNL picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T15W35SNL
Brief Description
CONN HSG JAM NUT RCPT 37POS
Datasheet Download
KJB7T15W35SNL.pdf
Availability of KJB7T15W35SNL
QUANTITY
KJB7T15W35SNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T15W35SNL
Internal Part NumberEIS-KJB7T15W35SNL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T15W35SNL
Related LinksKJB7T1, KJB7T15W35SNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T15W35SNL Details Description
Related parts for KJB7T15W35SNL
IC AMP VIDEO TRIPLE GAIN2 16SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 2008 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V 20% BX 1206 datasheet.pdf
3/8 INCH HST WHITE 100/12" PKG datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 11A 125V datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OD 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf