ITT Cannon, LLC KJB7T19W32AA
KJB7T19W32AA picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T19W32AA
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T19W32AA.pdf
Availability of KJB7T19W32AA
QUANTITY
KJB7T19W32AA Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T19W32AA
Internal Part NumberEIS-KJB7T19W32AA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Fastening TypeThreaded
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T19W32AA
Related LinksKJB7T1, KJB7T19W32AA Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T19W32AA Details Description
Related parts for KJB7T19W32AA
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN DB62 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 8.8A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS PLUG datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C040FP-4 5C1-1 datasheet.pdf
S30 RED PULLTIGHT SEAL 9" RNDM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf