ITT Cannon, LLC KJB7T19W32AB
KJB7T19W32AB picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T19W32AB
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T19W32AB.pdf
Availability of KJB7T19W32AB
QUANTITY
KJB7T19W32AB Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T19W32AB
Internal Part NumberEIS-KJB7T19W32AB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T19W32AB
Related LinksKJB7T1, KJB7T19W32AB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T19W32AB Details Description
Related parts for KJB7T19W32AB
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3PW datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 38 OHM 16DIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TRANSFORMER (QUAD 1:1) datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf