Littelfuse KLDR03.2TXP
KLDR03.2TXP picture photo
Mfg. Part Number
KLDR03.2TXP
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 3.2A
Datasheet Download
KLDR03.2TXP.pdf
Availability of KLDR03.2TXP
QUANTITY
KLDR03.2TXP Order Process
Ship out your order
Specifications of KLDR03.2TXP
Internal Part NumberEIS-KLDR03.2TXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesKLDR
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current3.2A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance0.171 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KLDR03.2TXP
Related LinksKLDR0, KLDR03.2TXP Datasheet, Littelfuse Distributor
KLDR03.2TXP Details Description
Related parts for KLDR03.2TXP
CONN HDR DUAL 64POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 1GBIT 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 75A SP2 datasheet.pdf
CONN RCPT SEALING CAP SIZE 24 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf