Littelfuse KLDR04.5TXP
KLDR04.5TXP picture photo
Mfg. Part Number
KLDR04.5TXP
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 4.5A
Datasheet Download
KLDR04.5TXP.pdf
Availability of KLDR04.5TXP
QUANTITY
KLDR04.5TXP Order Process
Ship out your order
Specifications of KLDR04.5TXP
Internal Part NumberEIS-KLDR04.5TXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current4.5A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Melting I²t-
DC Cold Resistance0.082 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KLDR04.5TXP
Related LinksKLDR0, KLDR04.5TXP Datasheet, Littelfuse Distributor
KLDR04.5TXP Details Description
Related parts for KLDR04.5TXP
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SSMINI3 datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 5.63UH N30 datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG CAP FOR .2M. datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf