United Chemi-Con KMG25VB22RM5X11LL
KMG25VB22RM5X11LL picture photo
Mfg. Part Number
KMG25VB22RM5X11LL
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
KMG25VB22RM5X11LL.pdf
Availability of KMG25VB22RM5X11LL
QUANTITY
KMG25VB22RM5X11LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KMG25VB22RM5X11LL
Internal Part NumberEIS-KMG25VB22RM5X11LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current54mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMG25VB22RM5X11LL
Related LinksKMG25VB2, KMG25VB22RM5X11LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMG25VB22RM5X11LL Details Description
Related parts for KMG25VB22RM5X11LL
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf