United Chemi-Con KMH10VN333M25X45T2
KMH10VN333M25X45T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH10VN333M25X45T2
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
KMH10VN333M25X45T2.pdf
Availability of KMH10VN333M25X45T2
QUANTITY
KMH10VN333M25X45T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH10VN333M25X45T2
Internal Part NumberEIS-KMH10VN333M25X45T2
PackagingTray
Capacitance33000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.3A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH10VN333M25X45T2
Related LinksKMH10VN33, KMH10VN333M25X45T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH10VN333M25X45T2 Details Description
Related parts for KMH10VN333M25X45T2
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 2.2A CHIPFET datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES 0.10 OHM 3W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 499 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SR BTS CB 59 15 ASY datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf