United Chemi-Con KMH10VN333M30X35T2
KMH10VN333M30X35T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH10VN333M30X35T2
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
KMH10VN333M30X35T2.pdf
Availability of KMH10VN333M30X35T2
QUANTITY
KMH10VN333M30X35T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH10VN333M30X35T2
Internal Part NumberEIS-KMH10VN333M30X35T2
PackagingTray
Capacitance33000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.28A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH10VN333M30X35T2
Related LinksKMH10VN33, KMH10VN333M30X35T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH10VN333M30X35T2 Details Description
Related parts for KMH10VN333M30X35T2
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 22MM M12-1.0 6G 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 10NS 20DIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC SDRAM 32MX32 200MHZ 90FPBGA datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf