United Chemi-Con KMH25VN153M30X35T2
KMH25VN153M30X35T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH25VN153M30X35T2
Brief Description
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP
Datasheet Download
KMH25VN153M30X35T2.pdf
Availability of KMH25VN153M30X35T2
QUANTITY
KMH25VN153M30X35T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH25VN153M30X35T2
Internal Part NumberEIS-KMH25VN153M30X35T2
PackagingTray
Capacitance15000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)33 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.13A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH25VN153M30X35T2
Related LinksKMH25VN15, KMH25VN153M30X35T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH25VN153M30X35T2 Details Description
Related parts for KMH25VN153M30X35T2
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC SWIT OVP OCP 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 7.5UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 30 OHM 0404 datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 1.84GHZ datasheet.pdf
IC POE CTRLR ISOLATION 64QFN datasheet.pdf
02 MODI HDR SRST .156CL datasheet.pdf
50V, SOT23, NPN medium power transistor IC datasheet.pdf