NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC8245ARVV400D
KMPC8245ARVV400D picture photo
Mfg. Part Number
KMPC8245ARVV400D
Brief Description
IC MPU MPC82XX 400MHZ 352TBGA
Datasheet Download
KMPC8245ARVV400D.pdf
Availability of KMPC8245ARVV400D
QUANTITY
KMPC8245ARVV400D Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC8245ARVV400D
Internal Part NumberEIS-KMPC8245ARVV400D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed400MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Security Features-
Package / Case352-LBGA
Supplier Device Package352-TBGA (35x35)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC8245ARVV400D
KMPC8245ARVV400D Details Description
Related parts for KMPC8245ARVV400D
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 20PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
FOPC BOA 25DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 250MA 1.45 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL BUSHING datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf