NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC8245LVV266D
KMPC8245LVV266D picture photo
Mfg. Part Number
KMPC8245LVV266D
Brief Description
IC MPU MPC82XX 266MHZ 352TBGA
Datasheet Download
KMPC8245LVV266D.pdf
Availability of KMPC8245LVV266D
QUANTITY
KMPC8245LVV266D Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC8245LVV266D
Internal Part NumberEIS-KMPC8245LVV266D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed266MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case352-LBGA
Supplier Device Package352-TBGA (35x35)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC8245LVV266D
KMPC8245LVV266D Details Description
Related parts for KMPC8245LVV266D
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 8POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR SNGL SOT23-6 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-1.8V 32W datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CC 0.3" datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE,RA/MALE,RA 1M datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V LED RED datasheet.pdf