United Chemi-Con KMQ200VS821M25X35T2
KMQ200VS821M25X35T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMQ200VS821M25X35T2
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
KMQ200VS821M25X35T2.pdf
Availability of KMQ200VS821M25X35T2
QUANTITY
KMQ200VS821M25X35T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMQ200VS821M25X35T2
Internal Part NumberEIS-KMQ200VS821M25X35T2
PackagingTray
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)303 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMQ200VS821M25X35T2
Related LinksKMQ200VS8, KMQ200VS821M25X35T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMQ200VS821M25X35T2 Details Description
Related parts for KMQ200VS821M25X35T2
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR CMOS PROG 5.0V OE SMD datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT SER 20QFN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
HSG FEMALE 7POS 3.96MM WTB POLAR datasheet.pdf