AVX Corporation KNA16210C12UA7TS
KNA16210C12UA7TS picture photo
Mfg. Part Number
KNA16210C12UA7TS
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC TYPE 210MHZ WB 0603
Datasheet Download
KNA16210C12UA7TS.pdf
Availability of KNA16210C12UA7TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KNA16210C12UA7TS Order Process
Ship out your order
Specifications of KNA16210C12UA7TS
Internal Part NumberEIS-KNA16210C12UA7TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLKNA,KNF,KNH Series 23/Apr/2013
Standard Package1
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesKNA, Kyocera
PackagingCut Tape (CT)
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels-
Center / Cutoff Frequency210MHz (Cutoff)
Attenuation Value15dB @ 470MHz ~ 2.5GHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current25mA
ValuesC = 12pF
ESD ProtectionNo
Filter Order-
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KNA16210C12UA7TS
Related LinksKNA16210, KNA16210C12UA7TS Datasheet, AVX Corporation Distributor
KNA16210C12UA7TS Details Description
Related parts for KNA16210C12UA7TS
IC EEPROM 256KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 4CHAN I2C 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 20W datasheet.pdf