Vishay/BCcomponents KP1830147015
KP1830147015 picture photo
Mfg. Part Number
KP1830147015
Brief Description
CAP FILM 470 PF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830147015.pdf
Availability of KP1830147015
QUANTITY
KP1830147015 Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830147015
Internal Part NumberEIS-KP1830147015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830147015
Related LinksKP1830, KP1830147015 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830147015 Details Description
Related parts for KP1830147015
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 565NM GRN DIFF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.2A DL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf