Vishay/BCcomponents KP1830147015D
KP1830147015D picture photo
Mfg. Part Number
KP1830147015D
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 470 PF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830147015D.pdf
Availability of KP1830147015D
QUANTITY
KP1830147015D Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830147015D
Internal Part NumberEIS-KP1830147015D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesKP 1830
Packaging*
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830147015D
Related LinksKP1830, KP1830147015D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830147015D Details Description
Related parts for KP1830147015D
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 125MSPS 48VQFN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LINE CARD LCAS 1CHIPLE 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf