Vishay/BCcomponents KP1830215013W
KP1830215013W picture photo
Mfg. Part Number
KP1830215013W
Brief Description
CAP FILM 1.5 NF 2.5% 100VDC AXIA
Datasheet Download
KP1830215013W.pdf
Availability of KP1830215013W
QUANTITY
KP1830215013W Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830215013W
Internal Part NumberEIS-KP1830215013W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesKP 1830
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Frequency, Switching
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830215013W
Related LinksKP1830, KP1830215013W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830215013W Details Description
Related parts for KP1830215013W
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 64POS R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A DDPAK datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
IC DC-DC CTRLR BUCK SYNC 20WQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 980MA 227 MOHM datasheet.pdf