Vishay/BCcomponents KP1830218014G
KP1830218014G picture photo
Mfg. Part Number
KP1830218014G
Brief Description
CAP FILM 1.8 NF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830218014G.pdf
Availability of KP1830218014G
QUANTITY
KP1830218014G Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830218014G
Internal Part NumberEIS-KP1830218014G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830218014G
Related LinksKP1830, KP1830218014G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830218014G Details Description
Related parts for KP1830218014G
LED VCSEL DOME LENS 850NM PILL datasheet.pdf
IC SMART CARD/SIM DUAL 16-QFN datasheet.pdf
ILR2 PULSE TRANSFORMER THT 1A datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 22SIP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 130POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf