Vishay/BCcomponents KP1830222011
KP1830222011 picture photo
Mfg. Part Number
KP1830222011
Brief Description
CAP FILM 2.2 NF 1% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830222011.pdf
Availability of KP1830222011
QUANTITY
KP1830222011 Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830222011
Internal Part NumberEIS-KP1830222011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesKP 1830
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Frequency, Switching
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830222011
Related LinksKP1830, KP1830222011 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830222011 Details Description
Related parts for KP1830222011
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRAS W/RES datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 16A .75-3.3V SIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO204AC datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf