ITT Cannon, LLC KPSE00A22-21SF0
KPSE00A22-21SF0 picture photo
Mfg. Part Number
KPSE00A22-21SF0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 21POS
Datasheet Download
KPSE00A22-21SF0.pdf
Availability of KPSE00A22-21SF0
QUANTITY
KPSE00A22-21SF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KPSE00A22-21SF0
Internal Part NumberEIS-KPSE00A22-21SF0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-26482 Series I, KPSE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KPSE00A22-21SF0
Related LinksKPSE00A, KPSE00A22-21SF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KPSE00A22-21SF0 Details Description
Related parts for KPSE00A22-21SF0
SIDACTOR 2CHP 130V 400A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5S ULF datasheet.pdf
CONN LEAD-THRU FOR .1S. datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 10pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
15000UF 10V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf