ITT Cannon, LLC KPSE6E18-32SYDZ
KPSE6E18-32SYDZ picture photo
Mfg. Part Number
KPSE6E18-32SYDZ
Brief Description
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS
Datasheet Download
KPSE6E18-32SYDZ.pdf
Availability of KPSE6E18-32SYDZ
QUANTITY
KPSE6E18-32SYDZ Order Process
Ship out your order
Specifications of KPSE6E18-32SYDZ
Internal Part NumberEIS-KPSE6E18-32SYDZ
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KPSE6E18-32SYDZ
Related LinksKPSE6E1, KPSE6E18-32SYDZ Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KPSE6E18-32SYDZ Details Description
Related parts for KPSE6E18-32SYDZ
IC CLK PWM 1KHZ 1CIRC 8USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
3.96MM WTW CRIMP TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 220-235MHZ 1/4W BN datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf