Susumu KRL1220E-M-R015-F-T5
KRL1220E-M-R015-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R015-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R015-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R015-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R015-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R015-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R015-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R015-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R015-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R015-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R015-F-T5
IC REG LDO 3V/2.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #6 YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE DB9 FEMALE/MALE 6' datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf