Susumu KRL1220E-M-R120-F-T5
KRL1220E-M-R120-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R120-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R120-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R120-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R120-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R120-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R120-F-T5
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R120-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R120-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R120-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R120-F-T5
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 100POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming Backlight, Lighting 20-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5/3,5 MC FWZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 36V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA datasheet.pdf