Susumu KRL1220E-M-R180-F-T5
KRL1220E-M-R180-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R180-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R180-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R180-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R180-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R180-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R180-F-T5
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R180-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R180-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R180-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R180-F-T5
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RECEIVER FO 12X2.7GBD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
HAR-BUS HM FEDERL TYP B22 AFS datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT PIN SLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC CONVERTER DC-DC 2A 8TSSOP datasheet.pdf