Susumu KRL1220E-M-R220-F-T5
KRL1220E-M-R220-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R220-F-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R220-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R220-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R220-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R220-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R220-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R220-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R220-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R220-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R220-F-T5
CAP CER 68PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IX XLATOR -5V ECL-TTL 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CABLE 16COND 16AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN MICRO SATA RCPT 16POS R/A datasheet.pdf
TAPE datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf